Materiał pochodzi z wydanej w 1976 roku broszurki opisującej poszczególne widzewskie sekcje. Brydż został opisany jako bonus w części o sekcji... piłkarskiej.
Dziękuję Krzyśkowi za udostępnienie tego wyjątkowego materiału!

Brydż sportowy
Sekcja brydża sportowego istnieje w RTS „Widzew" od 1966 r. Zespół kilkakrotnie zdobywa, prymat w okręgowych rozgrywkach. W 1972 roku po zwycięstwie i po eliminacjach okręgowych zapewnia sobie udział w mistrzostwach II ligi. W skład drużyny wchodzą: T. Bryszewski. J. Kobierski, H. Kowalczyk, W. Podlasiak, J. Barański, W. Dajwłoski, J. Zadroga i J. Załucki. Po długoletnich zmaganiach w II lidze zespół plasuje się na pierwszym miejscu w grupie północnej i ten sukces zapewnia mu awans do ekstraklasy. Jako beniaminek radzi sobie doskonale zajmując w 1975 roku szóste miejsce na 12 klubów uczestniczących w mistrzostwach. W 1976 roku nadal należy do I-ligowej czołówki i staje nawet przed szansą znalezienia się w strefie medalowej.
Lista sukcesów widzewiaków jest długa. W 1975 roku zdobywają oni drugie miejsce w rozgrywkach o Puchar Polski. Sprawdzają — i to z powodzeniem — swoje umiejętności w konkurencji międzynarodowej. W 1970 roku zespół w składzie: T. Bryszewski, H. Kowalczyk, J. Zadroga i J. Załucki zajmuje drugie miejsce w zawodach o Puchar Balatonu, ustępując tylko reprezentacji Włoch, ale wyprzedzając m.in: drużyny narodowe Węgier, reprezentację Polski juniorów, Czechosłowację i Rumunię. Taką samą lokatę osiąga zespół (Bryszewski, Barański, Kowalczyk, Podlasiak i Zadroga) podczas międzynarodowego turnieju w 1975 r. w Wenecji obsadzonego przez czołowe ekipy Włoch, Francji, USA, Austrii, Jugosławii, Polski i Anglii. W tym samym czasie duet M. Hofman — Niedzielski wygrywa turniej par o Puchar Balatonu oraz klasyfikację generalną w Kongresie Brydżowym w Mariańskich Łaźniach (CSRS). W 1976 roku para Kowalczyk — Zadroga zajmuje dziesiąte, a para Dunajski - Podlasiak dwudzieste piąte miejsce w Memoriale Cino del Duca w Mediolanie. Te rezultaty są godne podkreślenia, zważywszy, że turniej obsadzony przez około 1 300 brydżystów z kilkudziesięciu państw uważany jest za jedną z najpoważniejszych imprez na świecie.
W krajowych imprezach do znaczniejszych osiągnięć należy zaliczyć:
— Zdobycie w 1976 roku przez parę Hofman — Niedzielski pierwszego miejsca w międzynarodowym turnieju w Zakopanem zorganizowanym przez Europejską Federację Brydża i firmę Philips Morris.
— Wielokrotne zdobywanie przez zawodników RTS Widzew tytułów mistrzów okręgu w konkurencji par sportowych. (Para Kowalczyk - Zadroga triumfowała trzy razy z rzędu, w latach 1974-76, co jest swego rodzaju rekordem).
Wielokrotnie też reprezentanci Widzewa plasują się w pierwszej dziesiątce najlepszych zawodników startujących w mistrzostwach Polski indywidualnych i parami.
Do 1975 roku sekcja liczyła 12 zawodników. W tymże roku przyjęto ośmiu juniorów (Studenci Politechniki Łódzkiej), tworząc drużynę startującą w rozgrywkach klasy „C", a która zgodnie z regulaminem — mimo niezłych umiejętności — musi rozpoczynać rozgrywki od najniższej grupy.
Warto zwrócić uwagę, że wszyscy seniorzy ukończyli wyższe studia, zajmując odpowiedzialne stanowiska w różnych instytucjach lub też są wybitnymi fachowcami w swoich specjalnościach. Mimo nawału pracy znajdują jednak czas na treningi i starty.
Odznaka sekcji brydża:
