No to wypada mi dołaczyć do wątku z tekstami na temat naszych lekkoatletów.
Z albumu na 50 lecie Widzewa:
Bielawskie niepowodzenia
Sensacja! W Bielawie, w decydującym boju o pozostanie w II lidze lekkoatleci Widzewa wyszli zdecydowanie na prowadzenie. Tego nikt się nie spodziewał.
W obozie widzewiaków wszyscy byli jak najlepszej myśli. Nie przewidzieli jednej rzeczy: niesprawiedliwości. W drugim dniu zawodów nie wiadomo na jakiej podstawie, sędziowie zdyskwalifikowali tyczkarza Michalaka. Nie pomógł protest. Brak tej minimalnej ilości punktów zadecydował o degradacji Widzewa z drugiej ligi. Był to rok 1958.
Powojenny rozdział lekkoatletyki w Widzewie datuje się właściwie od roku 1952, od tego momentu, kiedy podwaliny pod rozwój tej dziedziny sportu położył kolega Grabiszewski.
— Pracę właściwie rozpoczęliśmy od podstaw — opowiada obecny kierownik sekcji, a równocześnie wiceprezes sportowy Józef Muzolf. Jeżeli w początkowym okresie posiadaliśmy 24 lekkoatletów, to w 1956 r. było ich już ponad 80.
W 1955 r. na ogólnopolskiej liście klasyfikacyjnej PZLA nasza drużyna zajmowała 85 miejsce. W 3 lata później zawędrowaliśmy w klasyfikacji o 50 szczebli wyżej. To porównanie najlepiej obrazuje postęp widzewskiej młodzieży lekko-atletycznej.
Do największych osiągnięć tej sekcji należy zaliczyć zdobycie tytułu mistrza Polski juniorów przez Kozłowskiego na dystansie 800 metrów. Do chlubnych osiągnięć należą również rezultaty lekkoatletów Widzewa lepsze od dotychczasowych rekordów Łodzi juniorów.
I tak Hajdukówna pobiła rekord Łodzi juniorów w pięcioboju uzyskując 2.864 punkty. Podobnym sukcesem może poszczycić się Jachowicz na dystansie 400 m — 51,6 sek., Michalak na 1000 m — 2.29,7 min., sztafeta 4X 100 m w składzie: Jachowicz, Paliński, Pszeniczny i Kopczyński. Do tych samych chłopców należy rekord Łodzi juniorów w sztafecie 4X200 m.
Obok tych wyczynów na uwagę za-sługują wyniki uzyskiwane przez duet płotkarzy: Dreżdżeniewskiego i Wiśniewskiego.
Prawidłowy kierunek działania sekcji lekkoatletycznej Widzewa wskazuje, że lata przyszłe będą jeszcze bardziej pomyślne niż minione.
